Alena Hanušová

Březen: Zaměřte se na klientský průzkum a hledejte své silné proč

Alena Hanušová - kolo roku - březen

Březen nám přináší možnost se opravdu hluboce spojit s naším silným podnikatelským proč. S přibývajícím světlem si můžeme odpovědět na otázku, jaký smysl a přesah má naše práce pro druhé. Téma smyslu se oživuje i v našich zákaznících a proto je březen ideálním časem prozkoumat touhy, potřeby a skryt přání vašich ideálních klientů.

Tento článek je dalším dílem ze série Byznys kompas.


 

Hledání smyslu zakončené výbuchem tvořivosti

Březen je měsícem, kdy slunce stojí v rybách a my tak máme možnost se hluboce napojit na moudrost tohoto znamení. Otevírají se témata jako SMYSL naší práce a našeho podnikání, náš PŘÍNOS pro druhé a PŘESAH, který má naše práce na společnost a svět.

Otevírá se nám přístup k opravdu pravdivé odpovědi na otázku: Jaký smysl, přínos a přesah má moje práce pro druhé?

V březnu taky přichází jarní rovnodennost a s ní skokový nárůst energie a chuti žít, milovat a tvořit.

Energie berana je takové extra silné dynamo, které dává věci neskutečně rychle do pohybu. Je to stejná síla, díky které na jaře z hloubky půdy vyraší nové rostliny. Vnímáte tu neskutečnou intenzitu? Tu potenci téhle síly?

A to všechno budete mít k dispozici i vy pro svoje projekty… stačí to jen správně nasměrovat.

Kdo poctivě prošel tématy vodnáře a ryb na to bude skvěle připraven. Může se na tvořivé jarní vlně svést a během léta sklidit nádherné plody své práce (nové klienty, projekty, příležitosti).


Pozor na rozplizlost

Osobně v období ryb také vnímám jakousi rozplizlost a rozmatlanost. Věci se dějí, ale tak nějak pomalu a neurčitě. Pokud se s někým snažíte na něčem domluvit, táhne se to jak sopl. Termíny se odkládají. E-maily záhadně ztrácejí. Schůzky se ruší a odkládají.

Já se občas přistihnu při takové vnitřní rozplizlosti a mnohem víc než jindy na mě útočí prokrastinace a nedotahování úkolů do konce. Je dobré si v tomhle období opravdu dobře plánovat čas, dělat si každodenní priority a na ty se neústupně zaměřit.

Zároveň také v tomto období praktikuju umění aktivní nečinnosti. Prostě držím záměr a cíl, ale nechám věci plynout jejich vlastním tempem. Uberu. Netlačím na pilu. Vím, že jakmile se bude blížit rovnodennost, začne to zase odsýpat.


Jak využít energie ryb pro své podnikání?

Téma smyslu koluje naším společným polem, takže ho budou řešit i vaši klienti. Popřemýšlejte, jak jim v tom vaše služby mohou pomoci. Zároveň můžete toto téma také otevřít u sebe na sítích a pobavit se o tom se svým publikem – taková diskuse může být zajímavou sondou do světa vašich potenciálních klientů.

  • Řekněte si o reference svým klientům
  • Ptejte svého publika na jejich životní motivaci, na jejich sny, touhy
  • Otestujte novou službu (ideálně takovou, kterou už dlouho toužíte spustit, ale pochybnosti strach nebo prokrastinace vás zatím brzdili)
  • Udělejte si ve svém publiku průzkum – co potřebují, co řeší, co by uvítali


Zároveň je také dobrý čas podívat se na téma smyslu ve vašem podnikání. Můžete si položit třeba následující otázky:

  • Co mě v mém podnikání dává největší smysl?
  • Jakou hodnotu má moje podnikání pro mou rodinu?
  • Co já svým podnikáním do naší rodiny nesu?
  • Jakou hodnotu má moje práce pro klienty?
  • Co skrze moji práci klienti dostávají do svého života?
  • Jaký společenský, komunitní přesah má moje práce?

Doporučuji si to sepsat a často se k tomu vracet. Výsledek téhle vnitřní práce se vám bohatě zúročí v dalších měsících. A také bývá velmi dobrým základem pro cenotvorbu 😊.

Přeji vám příjemnou plavbu s rybami a znovu se sejdeme v čase berana.


Tento článek je součástí mého nového projektu BYZNYS KOMPAS. Jeho cílem je naučit podnikatelky vědomě využívat měnící se energii v průběhu roku pro budování a rozvoj svého byznysu.

Víc o tom píšu tady: Byznys kompas: jak mi astrologie a kolo roku pomáhá udržet si v podnikání energii, motivaci a flow

K čemu vám to bude? Když se řídíte zodiakálním rytmem roku, jste napojeni na „vyšší princip“, líp se vám tvoří. Míň se nadřete. Přicházejí vám příležitosti a lidi do cesty, které právě potřebujete. Prostě flow v každodenní praxi.

Chcete zažívat tvoření ve vesmírném flow? Nechte mi kontakt a já vám dám vědět, až se projekt narodí. Zatím každý měsíc ode mě dostanete článek o kole roku o pár dní dříve, než ho vypustím veřejně 😊.


Líbil se vám článek? Sdílejte jej u sebe na sítích.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Alena Hanušová

Stáhni si video o Astrobrandingu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.