Slunce se přesunulo do dalšího pole zodiaku a vysílá k nám energii býka. To, co v měsíci Berana nabralo na síle hledá teď svou ideální formu ve hmotě. Co nám toto období přináší a jak nás může podpořit v podnikání? Dejte si nohy nahoru, uvařte si kávičku a ponořte se do čtení. Býk jako největší požitkář zodiaku vám pomůže zvládnout umění užívání si života. 

Stabilní základy pro dlouhotrvající prosperitu


Měsíc Býka
trvá od 20.4 od 21.5. a je to období, ve kterém právě vyklíčené rostliny zapouštějí kořeny.

Svým způsobem se to samé děje v nás. To, co jsme s odvahou Berana dali do pohybu hledá v čase Býka svůj ideální tvar a formu. Abychom mohli naše vize, myšlenky, projekty zhmotnit, potřebujeme stabilní základy a pevné kořeny.

V následujících dnech nás energie Býka povede k přemýšlení o naší budoucnosti a o tom, jaké máme pro budoucnost zázemí a zdroje. Býk totiž dobře ví, že pro růst čehokoliv je potřeba stabilita a bezpečí. Cokoliv, co na jaře vyklíčí, potřebuje pořádně zakořenit a vyživovat, aby to na konci cyklu mohlo přinést plody.

Býk má také svůj rytmus a pomalejší, rozvážné tempo. Není to žádný kvapník. Ono solidní základy přes noc nevybudujete. Může se vám tedy zdát, že se věci zpomalily (oproti tempu Berana) a dokonce, můžete mít pocit jakéhosi zaražení nebo zatuhnutí. Nebojte, s Blíženci se to zase rozhýbe…
Prostě dál dělejte co je třeba a nezapomeňte si u toho užívat života.

 

Smyslnost a krása jako zdroj síly

Být je největší požitkář horoskopu. Kvalitní a chutné jídlo? Kdykoliv a co nejvíce. Spánek? Klidně dvanáct hodin, pokud to potřebujete. Masáž, milování, procházka, dobrá společnost… všechno v míře více než hojné.

Býk je mistr smyslnosti (nejen v tom intimním slova smyslu). Umí sytit všechny své smysly a nasycené smysly zase na oplátku živí a sytí jeho. Miluje krásu, hlavně tu přírodní. Náruč květin, práce s hlínou, krmení zvířat…

Období býka nám dává příležitost objevit nové zdroje síly skrze sycení našich smyslů. Naučit se zpomalit, vychutnávat život a skrze pomalost a jednoduchost bytí si pořádně dobít baterky. Asi nemusím říkat, jak dobře se nám bude v podnikání dařit, když budeme mít dost síly a energie 🙂.

 

Na co se zaměřit v období Býka?

Věnujte tento měsíc položení pevných a praktických základů pro vaši prosperitu v podnikání.

  • Odpovězte si na otázky „Co pro mě znamená mít dostatek? Co pro mě znamená prosperovat?“. Mít dostatek a prosperovat je hlavním tématem býka. Odpověď na tyto otázky dá vašemu podnikatelskému snažení zajímavou perspektivu.
  • Prozkoumejte vaše zdroje – vaše finance, čas, vaše dary, talenty, dovednosti a schopnosti jsou vašimi podnikatelskými zdroji. Jak s nimi zacházíte? Užíváte je moudře? Neplýtváte náhodou někde? Kde by vám ještě lépe mohly sloužit k růstu a prosperitě?
  • Zaměřte se i na své tělesné požitky a prožívání krásy – obojí je totiž skvělým zdrojem síly a energie. Dopřáváte si dostatečně? Co jídlo, spánek, pohyb? Jste dostatečně venku? Jak a čím sytíte svoje smysly?

Věřím, že vám období Býka pomůže pevně se usadit v novém tvůrčím cyklu. Přeji vám krásné dny a
znovu se setkáme v čase Blíženců.

 

Tento článek je součástí mého nového projektu BYZNYS KOMPAS. Jeho cílem je naučit podnikatelky vědomě využívat měnící se energii v průběhu roku pro budování a rozvoj svého byznysu.

Víc o tom píšu tady: Byznys kompas: jak mi astrologie a kolo roku pomáhá udržet si v podnikání energii, motivaci a flow

K čemu vám to bude? Když se řídíte zodiakálním rytmem roku, jste napojeni na „vyšší princip“, líp se vám tvoří. Míň se nadřete. Přicházejí vám příležitosti a lidi do cesty, které právě potřebujete. Prostě flow v každodenní praxi.

Chcete zažívat tvoření ve vesmírném flow? Nechte mi kontakt a já vám dám vědět, až se projekt narodí. Zatím každý měsíc ode mě dostanete článek o kole roku o pár dní dříve, než ho vypustím veřejně 😊.