Už nezažívám pocity, že někam MUSÍM strčit peníze, protože jinak mi TO uteče

Michal Nedbal je podnikatel, investor a IT kouzelník. Od roku 2006 se zajímá o možnosti, jak nadstandardně zhodnocovat úspory a dlouhodobě vytvářet majetek v souladu s cykly bohatství. S Michalem jsme si povídali o tom, jak se změnil jeho pohled na správu peněz se znalostmi cyklů bohatství a jak je úlevné mít nadhled a díky tomu neřešit, jestli vám právě neutíká nějaká investiční příležitost…

Pokud raději čtete než sledujete videa (nebo teď nemůžete video sledovat), rozhovor jsem pro vás přepsala.

Michale, co pro Tebe znamenají cykly bohatství?

Pro mě cykly bohatství znamenají, že už nezažívám pocity, že někam MUSÍM strčit peníze, protože jinak mi TO uteče. Naopak vím, jak poznat levné a dobré investice a jak poznat krátkodobé nebo nejisté spekupace.  A taky se cítím víc nezávislý na rozhodnutí těch nahoře.

Co sis uvědomil, když si o cyklech bohatství slyšel poprvé?

Tehdy mi došlo, že se dá legáně zbohatnout, aniž by člověk muset investovat do nějakého pochybného startupu, podnikání nebo letadla. Konečně mám pocit, že moje rodina a blízcí jsou finančně v pohodě a připravení, ať se ekonomice daří nebo nedaří.

Jak používáš cykly bohatství při svém rozhodování o investicích?

Já mám díky tomu konečně pocit, že se ze mě stal investor a ne jen spořič nebo člověk, který doufá, že to nějak dopadne… a to jsem začínal s třema stovkama měsíčně. Já díky cyklům bohatství neinvestuju do ničeho, čemu nerozumím.
Přemýšlíte, že je na čase začít investovat, ale momentální situace vám přijde nepřehledná nebo příliš riziková? Přijďte se podívat z nadhledu na to, jak fungují ekonomické cykly, v jaké fázi těchto cyklů právě jsme a jakýv potenciál mají v této situaci nemovistosti, akcie, dluhopisy a drahé kovy.
Pomáhám klientům tvořit strategické rezervy do zlata a stříbra a využívat přirozené cyklicity ekonomiky tak, aby jejich se jejich majetku dařilo v každém ekonomickém scénáři. Dnes v mém majetku zlato a stříbro tvoří významnou část a jsem dobře připravena na nadcházející období ekonomické nepohody. Vím zároveň, že zlato a stříbro čeká velmi pravděpodobně růst jejich kupní síly a jsem připravená tuto příležitost využít.