Provázím lidi cykly bohatství a pomáhám jim chránit a budovat rodinný majetek.


V této fázi ekonomického cyklu se s klienty soustředíme na tvorbu strategických rezerv do zlata a stříbra. Využíváme přirozené cyklicity ekonomiky pro zvýšení kupní síly majetku a připravujeme ho na budoucí ekonomické scénáře.

Ing. Alena Hanušová

Velmi brzy po nástupu do práce mi došlo, že správa majetku a investování je stejně důležité jako vydělávání peněz.

Rozhodla jsem se budovat majetek, který generuje příjem a dokáže zaplatit (alespoň) základní životní náklady, bez ohledu na to, zda se mi zrovna v práci nebo podnikaní daří. Mít takové hmotné zázemí přináší klid, ulehčuje životní volby a přináší SVOBODU....

To mě přivedlo k investování.

  • První investiční portfolio jsem měla ve 28 letech. Pár let jsem se těšila z toho, jak můj majetek roste, než přišel rok 2009. Během pár měsíců se hodnota mých investic smrskla o 20 %. Znáte ten pocit, kdy se bezmocně díváte, jak se děje něco, čeho jste se báli? Tak asi víte, jak jsem se cítila...
  • Trvalo dalších 5 let, než jsem byla opět na původních číslech a já dala sama sobě závazek, že podruhé se mi to už nestane a pustila se do studia ekonomiky, měnové historie a investičních souvislostí.
  • Odmítla jsem se smířit s tím, že jako drobný investor musím jen pasivně přihlížet, co se děje a modlit se, aby to nebylo tak hrozné nebo čekat, až se trhy znovu pohnou nahoru. Jestli existuje i jiná cesta, tak já ji najdu!
  • Díky studiu jsem pochopila, že ekonomika je přirozeně cyklická a že se střídají v podstatě dvě období - čas, kdy se velmi dobře daří cenným papírům a čas, kdy se dobře daří komoditám, především drahým kovům. Za posledních 120 let se tento cyklus vystřídal už dvakrát...
  • Došlo mi, že je to princip, kterým se můžu při investičním rozhodování řídit, a ze kterého si mohu vytvořit svůj vlastní cyklus bohatství a mít mnohem větší vliv na to, jak se mému majetku daří.

Začala jsem podle principů cyklů bohatství investovat a po čase jsem také začala v oboru drahých kovů podnikat.

  • Dnes v mém majetku zlato a stříbro tvoří významnou část a jsem dobře připravena na nadcházející období ekonomické nepohody. Vím zároveň, že zlato a stříbro čeká velmi pravděpodobně růst jejich kupní síly a jsem připravená tuto příležitost využít.

Chci mít jednou z majetku příjem, který za mě bude platit mé účty, zatímco já budu moci dělat co mě v danou chvíli bude dávat smysl ...

... cestovat, být s rodinou, odpočívat, začínat nové projekty nebo podnikání. A drahé kovy mi pomáhají zkrátit dobu, za kterou to nastane.

Je to i váš cíl?