Alena Hanušová

Období Lva: Tvořit a zářit aneb sebevyjádření bez limitů

Alena Hanušová - období lva - tvořit a zářit

Doplnili jste baterky v období Raka? Teď je ten správný čas tuhle energii použít, tvořit a zářit. Být vidět a slyšet, ukázat světu sebe v té nejplnější podobě a užít si tenhle proces naplno.
Období Lva je bohaté na astrologické události, takže nohy hore, studený nápoj k ruce a pojďme na to…

Lev jako božský tvůrce

Lev – Tvůrce nás učí bezvýhradné sebelásce, ukazuje nám, že jen to nejlepší je pro nás dobré a že my, jako tvůrci své reality máme neomezenou moc. S archetypem Lva je také spojena stinná stránka ve formě nabubřelosti, arogance, narcisismu a sebestřednosti.

Jestli je nějaké období ideální k tvorbě, je to právě léto. Příroda nám nabízí to nejlepší ze sebe a my máme příležitost udělat totéž. V létě máme obvykle uvolněnější náladu a jsme ochotni vyzkoušet nové možnosti, které život nabízí. Cestování, dostatek světla a tepla, letní šťavnaté plody, rozkvetlé louky, krása krajiny… to všechno nás může inspirovat.

Je úplně jedno, jestli budete psát knihu nebo články, fotit, malovat, natáčet kurz, zpívat, hrát na kytaru, hrabat se v hlíně, péct koláče nebo šít šaty. Pusťte to ven! 

Poslechněte tu touhu tvořit uvnitř sebe, nechte ji, ať si vybere svůj směr a užijte si ten báječný pocit neomezeného projevu.

Psí hvězda vychází, něco si přej

V srpnu můžete často slyšet o takzvané Lví bráně, která se „otevírá“ zhruba od 27.7., kulminuje 8.8. a uzavírá se kolem 12.8. Podle mnohých je to období mimořádného zintenzivnění energie, které může přinést větší hojnost a možnost manifestace (vědomým postojem si utvářet vlastní realitu), ale může způsobit také turbulentní pocity a „karmické zkoušky“.

Alena Hanušová - období lva - lví brána

Astrologicky je období Lví brány časem, kdy se setká pozice Slunce ve znamení Lva s pozicí hvězdy Sirius, nejjasnější hvězdou na letní obloze, které se taky říká psí hvězda. 

Síla Lví brány spočívá v propojení energie Lva a jasného světla Siria – pro mě je to období, ve kterém si vědomě dovoluji co nejvíc zářit. Zkoumám, skrze jaké tvůrčí činnosti nejvíc vnímám samu sebe a svoji sílu. Přemýšlím o tom, kde si tvoření zakazuju a blokuju, ze strachu, že budu moc vidět, moc slyšet, že budu vnímána jako sebestředná nebo namyšlená. 

Jakkoliv tento čas využijete pamatujte na to, že je to čas, ve kterém máte dovoleno naplno zazářit. Jak, to si vyberte sami 😊.

Uzavíráme letní emoční roller-coaster

V druhé půlce července a v srpnu máme na hvězdném programu ještě další zajímavé události. Letošní léto může jít, když na to přijde pěkně na dřeň… tedy jak u koho. 

Spanilou hvězdnou jízdu otevřeme 17.7. novoluním v Raku. Rak, to jsou emoce, novoluní, to jsou nové začátky. Ideální den na to, prozkoumat svět svých emocí a prožívání a dát si v této oblasti nové záměry.  

Co ve vás potřebuje pozornost? 

Co potřebuje vyživit a poňuchňat? 

Jaké vaše emoce křičí o pozornost a potřebují opečovat? 

Jak se chcete následující měsíce cítit? 

Je-li něco ve vašem emočním světě zralé ke změně, toto novoluní je správný čas změnu realizovat.

Epochální posun na spadnutí, pozor na zauzlení

Novinkou července je také přesun lunární uzlů ze znamení Štír-Býk do znamení Váhy-Beran

Osa lunární uzlů (severní a jižní uzel) je jakási karmická linka, které říká odkud kam jdeme. Máme ji každý ve svém horoskopu a samozřejmě ji také máme jako lidstvo na kolektivní úrovni. 

Posun lunárních uzlů do nových znamení nám přináší vlnu transformační energie, která se bude promítat do našich osobních životů i do podnikání. Tato změna se děje zhruba každý rok a půl.

Co se tedy konktrétně děje? Severní uzel, jako symbol našeho posvátného úkolu se přesouvá do znamení Berana, zatímco Jižní uzel, jako symbol naší minulosti a nashromážděné zkušenosti přesídlil do znamení Vah. Severní uzel nás tedy povede k prozkoumání a možná i probuzení naší nezávislosti a odvahy plnit si své cíle a sny. No a s jižním uzlem nám umožní revidovat naše vztahy a posoudit, zda jsou stále ještě pro nás vyživující a prospěšné.  

Je to natolik významná záležitost, že o ní připravuji samostatný článek, dám vám o něm vědět.

Držme si palce, ať se v tom nezauzlíme!

Rebelský úplněk

Pokračovat budeme, kromě té zmíněné lví brány a posunu lunárních uzlů, úplňkem ve Vodnáři 1.8. Vodnář je rebel a úplněk je čas vhodný k propouštění, odpouštění, prožití vděčnosti a požehnání.

Téma srpnového úplňku se vztahuje k naší vnitřní i vnější svobodě. Prozkoumejte vaše vnitřní i vnější limity, které omezují vaši svobodu. 

V jakých oblastech života se vaše limity projevují?

Které z nich jste si vytvořili sami?

Kde si nedovolujete jednat a prožívat svobodně?

Co můžete udělat jinak, abyste se cítili svobodnější? 

V jaký oblastech svého života naopak cítím svobodu?

Dejte si čas a pokuste se najít odpovědi na tyto otázky. Ano, snáz se řekne, než se udělá, já vím, léto.. volno.. se nechce… Ono, když se k tomu nedostanete aktivně, možná vám to vesmír pošle ve formě nějaké situace, ve které to nepůjde nevidět (prosím, rádo se stalo).

Nové tvořivé záměry budiž požehnány…

Období lva zakončíme 23.8. vstupem do znamení Panny. Ještě než se tak stane, nabízí nám měsíc ještě jednou novoluní, tentokrát 16.8. ve Lvu. Ideální čas na stanovení nových tvůrčích záměrů na další období.

Alena Hanušová - období lva - lev tvůrce

Co chcete na podzim pro své klienty vytvořit?

Jaké (staro)nové nabídky pošlete do světa?

Jak můžete do svých produktů a služeb dostat víc sebe, své esence? 

Jakou formu vašim službám a produktům dáte?

Do konce prázdnin zbývají dva týdny a ledasco ještě stihnete vytvořit v té krásné letní energii. V následujícím období panny si ještě stihnete naplánovat prodejní kampaň a pak šup.. vzhůru do hojného a bohatého podzimu 😊.

Těším se na vaše novinky!

Líbil se vám článek? Sdílejte jej u sebe na sítích.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Alena Hanušová

Stáhni si video o Astrobrandingu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.