Alena Hanušová

Období Raka: Naplňte své baterky až po okraj, spojte se se svou intuicí a pozor na emoční roller-coaster

Období Raka Naplňte své baterky až po okraj

Slunce opustilo vzdušné Blížence a otevírá bránu do období Raka. Jsou tu nové výzvy, nové možnosti, nová témata. Co nám tento čas přináší? Co pro sebe a své podnikání můžeme udělat? Dejte si pauza a začtěte se do článku….

Dopřejte si vyživující péči způsobem, který je vám vlastní

Období Raka začíná letním slunovratem 21.6. a končí 22.7. Energie Raka je jako mírně plynoucí horský potůček. Osvěží vás v letním vedru. Pokonejší zjitřené emoce. Opečuje unavené tělo.

Ano, EMOCE, PÉČE a VÝŽIVA je hlavním tématem citlivého Raka. Tento čas nám vesmír dává najevo, že právě teď je čas doplnit naše baterky až po horní rysku. Opečovat tělo, srdce i duši. Máme na to
ideální podmínky. Léto je v plném proudu, slunce je v plné síle, všechno kvete, plodí, voní… Energie, kterou teď získáme, nám pomůže překlenou temnější podzimní a zimní měsíce.

To nejlepší, co pro sebe a své podnikání můžete udělat je dopřát si pořádnou porci péče. Dopřát si volnější režim. Cestovat. Být s rodinou a dětmi, oživit partnerský vztah nějakou společnou aktivitou.
Darovat si čas sama se sebou a svými pocity.

Je vše jak má být? Zeptejte se intuice…

Vládcem Raka je Luna, která nás spojuje s cykly a přirozenou ženskou intuicí. Otevírá se nám možnost navázat hlubší vztah s naší intuicí a zaposlouchat se do jejího hlasu.

V přechozích měsících jsme se zaměřili na naše cíle a vytvoření pevných základů pro jejich naplnění.
Období Blíženců nám pomohlo říci světu, co pro něj máme. Rak nás vede dovnitř, do hlubin srdce, abychom procítili, zda naše konání, cíle a záměry jsou opravdu v hlubokém souladu s naším nitrem a naší duší.

Alena Hanušová vzkaz od raka

Letní slunovrat: o něco magičtější než obvykle

Obvykle moc nepíšu o planetárních konstelacích, ale tentokrát udělám výjimku. Nechci vás totiž připravit o krásné možnosti, které se nám nabízejí.

Letos je síla letního slunovratu (21.6.) ještě znásobena působením planety Pluto, které je v harmonické pozici vůči slunci. Díky této konstelaci nám Slunce přináší větší osobní sílu a sebevědomí k uskutečnění zásadních životních změn.

Letní slunovrat tak může být doslova bodem obratu do nové, lepší životní etapy. Věřím, že záměry a rozhodnutí učiněná v takový den mají velkou sílu se zhmotnit do své nejkrásnější podoby. 

Nabízí se tak ideální čas k nějakému podnikatelskému rituálu, stanovení záměrů a cílů na další období roku. Bude jim požehnáno. Přeji vám, abyste volili moudře.

O pár dní později, 23.-24.6. bude tomu samému pozitivnímu vlivu Pluta vystavena i Luna. Díky tomu se dočkáme několika dní citové pohody, psychické regenerace a přílivu hluboké vnitřní síly, pramenící
z klidu a míru v nás.

Tento měsíc je pro nás skutečným darem a já věřím, že jej dokážeme všichni dobře využít pro naše osobní i podnikatelské blaho.

Emoční roller coaster, bacha na něj!

Aby to nebyla taková růžová selanka plná jednorožců prdících duhu – čekají nás i neharmonické aspekty planet. Detaily o opozicích a kvadrátech vynechám protože vás hlavně zajímá, na co si dát
pozor, že jo?

Na přelomu června a července se můžeme dočkat emočního tlaku, nestability, vzestupů a propadů.
Některým z nás hrozí, že se zamotají v sebeklamu a iluzi, budou přecitlivělí, pasivní a možná i ufňukaní. Po idylce letního slunovratu to může být kontrast k nesnesení.

Se sluncem bude navíc Rakem putovat i Merkur, planeta odpovídající za komunikaci. Hrozí melancholie a emoční výlevy, hlavně tam, kde je situace běžně poněkud napjatá.

Dobrým návykem (nejen) pro toto období je dát prostor pocitům, dobře si je uvědomit, kultivovaně prožít, vychladnout a pak teprve komunikovat. Ušetříte si nervy a zachováte vztahy v pohodě.

Zároveň má Merkur v Raku i pozitivní stránku, hlavně pro vás, kteří pracujete s lidmi v pečujících profesích. Díky energii Raka máte zesílenou schopnost empaticky komunikovat a slovem pečovat o druhé. Věřím, že se to bude hodit 🙂.

Suma sumárum, co s tím vším dělat?

Zde pár souhrnných tipů, co si rozhodně dát na program v období Raka, mezi 21.6. a 22.7.:

  • Dopřát si odpočinek a relax, čas pro sebe, čas s rodinou
  • Cestování, objevování nového (pokud vás to dobíjí)
  • Oslavy letního slunovratu a klidně i nějakou tu ceremonii
  • Dát si rande s intuicí a procítit, zda jste (podnikatelsky) na správné cestě
  • Vzít si čas na stanovení velkých záměrů a cílů na příští období
  • Emoční detox a vědomou klidnou komunikaci

 

To je vše. Rakům zdar! Já jdu odpočívat a těším se znovu v čase ohnivého, vášnivého a trošku namyšleného Lva.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej u sebe na sítích.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Alena Hanušová

Stáhni si video o Astrobrandingu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.